Njihuni me burimin që ‘shëron lëkurën dhe lukthin’– ndodhet në Kosovë (Video)

“Ky burim është i mrekullueshëm”, thekson Endriti, i cili nuk dëshiron të flasë me identitet të plotë. Uji i këtij burimi menjëherë e dha efektin. Probl emet me lëkurën ishin të vjetra, mirëpo, në pamundësi për të gjetur një il aç mjek ësor, ai e përdori ujin që buron në fshatin Baicë e Kolshit në Lipjan. Lashtësia e burimit nuk mbahet mend.Klikoo re/klamën dhe shiko videon e plotë.

Cristiano Ronaldo dhuron 1.5 milion euro për Iftar në Palestinë (Video)

Super ylli portugez Cristiano Ronaldo njihet si një nga njerëzit më human në botë.

Ai shpesh dhuron shumë para për të ndihmuar nevojtarët, Ronaldo vendin të cilin e ka ndihmuar më shumë është Palestina.

Disa media te huaja kryesisht të lindjes kanë shkruar që Cristiano Ronaldo ka vendosur të dhuroi 1.5 milionë euro në muajin ramazan për palestinezë shtype rekl,am dhe shiko vide,on

Video që pushtoi rrjetet! Boksieri puth gazetaren gjatë intervistës.

Video e një interviste të boksierit të peshave të rënda ka pushtuar rrjetet, pasi ky i fundit përfundon duke puthur gazetaren që po e intervistonte.
Bëhet fjalë për boksierin bullgarë, Kubrat Pulev, i cili puthi Jennifer Ravalo pasi mundi në raundin e shtatë Bogdan Dinu.

Gazetarja Ravalo tha se incidenti ishte i turpshëm, ndërsa boksieri reagoi në rrjetet sociale ku sqaroi se ata të dy janë miq dhe bënë shaka për puthjen.
Pavarësisht justifikimit, Pulev u kritikua shumë nga fansat për veprimin e tij që pushtoi rrjetet.Për më shum shtype videon poshtë dhe shiko videon e plotë.

KLIKO KËTU

Linda Halimi: Shqiptaret nuk arritën te me lenin shtattzëne, ketë e beri “zezaku i madh”, ndjenja është fantastike!(Video)

Linda Halimi ka një arsye më tepër për të qenë e lumtur. Këngëtarja shqiptare është bërë për herë të parë nënë e një fëmije në saje të lidhjes me reperin Dawon Edwards.

Zeshkania ka sjell në jetë një vajzë, të cilën e ka pagëzuar me emrin Kaimana (sipas një ishulli fantastik në Indonezi).

“Jemi shumë të lumtur, dhe të bekuar, të njoftojmë se jemi bërë prindër”, shkroi reperi që më mirë njihet si Big D gjersa ka shtuar se artistja është në gjendje të mirë shëndetësore,shtype re/klamën mē poshtë shiko videon.

12 Dev Adam Super Cup’ta şampiyon

Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen Super Cup mücadelesinde A Milli Erkek Basketbol Takımı , Çekya’yı 89-80’lik skorla mağlup etti. Bu sonuçla ay-yıldızlılar, Super Cup’ta ilk şampiyonluğuna ulaştı.

Milli Erkek Basketbol Takımı, VTG Süper Kupa’nın finalinde Çekya’yı 89-80 yenerek şampiyon oldu.

Milli takım, 2019 FIBA Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 2. Tur I Grubu’nda Karadağ ve Slovenya ile oynayacağı maçların hazırlıkları kapsamında katıldığı VTG Süper Kupa’da şampiyonluğa ulaştı.

Hamburg kentindeki Edel-optics.de Arena’da oynanan karşılaşmanın ilk çeyreğini Çekya, 28-14 önde tamamladı. Çekya, soyunma odasına da 51-30 önde gitti.

Üçüncü çeyreğin başında farkı 23’e kadar çıkaran Çekya, final periyoduna da 70-56’lık avantajla girdi.

Final periyodunda Türkiye, önemli bir dönüşe imza attı. Son çeyreğin ilk 5,5 dakikasında sayı yemeyen ve 18-0’lık seriyle 74-70 öne geçen ay-yıldızlı ekip, sahadan 89-80 galip ayrılarak şampiyonluğa ulaştı.

A Milli Takım’da Scottie Wilbekin 24, Cedi Osman ise 23 sayıyla galibiyette başrol oynadı.