Katy Perry And Record Label Ordered To Pay $2.78 Million In “Dark Horse” Lawsuit

Katy Perry, Capitol Records and her “Dark Horse” collaborators, including Dr. Luke, were ordered to pay $2.78 million in the copyright infringement lawsuit involving the pop star’s 2013 single, a jury decided Thursday (Aug. 1).

The court decision came less than a week after Christian rapper Marcus Gray successfully argued that “Dark Horse” copied a portion of his 2009 track, “Joyful Noise.”

According to the Associated Press, Perry must pay roughly $550,000 in damages, while her record label will pick up the majority of the multi-million dollar judgment.Perry’s lawyers plan to appeal. “The writers of Dark Hose consider this a travesty of justice,” said Perry’s attorney Christine Lepera.

Gray, whose stage name is “Flame,” originally sought $20 million in damages but was happy with the court decision, AP reports. The jury ruling is the latest chapter in the five-year legal battle brought on by Gray and his co-writers Emanuel Lambert and Chike Ojukwuhis.

“Dark Horse,” which features a verse from Juicy J, was co-written by Perry, Sarah Hudson, and the song’s producers Max Martin, Cirkut, and Dr. Luke.

Fjolla Morinës i dalin fushë në mes të emisionit (Video)

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina është komentuar gjatë për pamjen e saj dhe për veshjet që përdor në emisione dhe koncerte të ndryshme.

Vetëm pak ditë më parë ajo u kritikua për veshjen e saj në një nga koncertet e mbajtura në Kosovë, ku kishte dal e veshur me një body shtype rekl,am dhe shiko vide,on

Godet 23 Vjeçarja Zvicrane: ja bëj Letrat, ia blej Banesen dhe veturën veç le të Martohet Një Shqiptar me mua

Statistikat tregojnë se 2 nga 5 zviceranë kanë partnerë të huaj. Martesat mes personave me kombësi të ndryshme janë rezultat i ndryshimeve poli,tike, ekonomike dhe sociale ku kanë ndikuar edhe rritja e dixhitalizimit. Me rritjen e globalizimit po rriten edhe martesat e njohura si “dykëmbëshe” edhe në Zvicër. Në vitet ‘80 përqindja e martesave mes zviceranëve dhe zviceraneve ka qenë 70 %. Sot kjo shifër ka rënë në 48 %. kontaktin mund ta gjani nhapcerat tpshme hyni dhe ju shfaqet tgjithat. Per te pare vi,deon shtypee videon poshtë..

O ju, çka ju hyn në punë bre, a jam n’lidhje a s’jam!Kukuku nona jem!

Kida vazhdon të jetë një artiste që gjithçka rreth saj zgjon kureshtje të madhe tek publiku qoftë jeta artistike ashtu edhe private.

Më gjithë interesimin e madh të fansave të saj për të ditur nëse Kida është në lidhje apo jo, ajo rrallë herë flet për jetën e saj private.“Kida është në lidhje me muzikën! Përnime nuk jam në lidhje. Shumica ma bëjnë këtë pyetje, por nëse ka diçka edhe ju do ta dini shtype rekl,am dhe shiko vide,on

Punë për bukën e gojës”, rrëfehet p.or.no starja: Si reagoi babai im kur i thashë që bëja filma +18

Një nga aktoret më të njohura të industrisë së por.nnos ka zbuluar se si kanë reaguar prindërit e saj kur ajo u ka thënë se çfarë punë bën.
“E patën të vështirë ta pranonin. Nuk më braktisën, por ishin shumë të shqetësuar për faktin se xhiroja filma për të rritur”, tha Angela White.
Çuditërisht, 33-vjeçarja deklaron se babai i saj ishte më i butë sesa nëna kur mori vesh se si e fitonte bukën e gojës vajza.Për më shumë shikoeni edhe video intervisten e saj më poshtë

“Kur ia thashë babit, nuk reagoi shumë. Ndoshta e dinte se nuk mund të më ndalonte dhe kuptoi që reagimi i ashpër dhe negativ nuk do të kishte dobi. Ndoshta e kishte kuptuar më parë se me çfarë merresha”, u shpreh Angela.

Një divorc dhe e shkuara e Amit, ja çfarë po i fut t.merrin Ermal Mamaqit

Ti shohësh nga larg duken çifti më i lumtur shqiptar. Puthje, përqafime gjithë ditën, nëpër pushime dhe destinacione luksi, me biznes të ngritur, me prona të tundshme e të patundshme – përveç dyqaneve edhe dy vila, njëra prej të cilave kushton plot 500 mijë euro – prindër të dy fëmijëve etj etj.Parë nga larg të gjithë do të donin të ishin si Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi. Ama ka diçka që ua prish gjumin edhe atyre. Sidomos Ermalit shtype rekl,am dhe shiko vide,on

Kush është gruaja që u v ra me so patë dhe thi kë nga burri sot në Vlorë, publikohet foto (Video))

Shënohet një tjetër vi ktimë në Vlorë nga kr imi brenda familjes. Burri ka ma sakruar gruan pas një ko nflikti në familje. Ngj arja ka ndodhur në fshatin Babicë mesditën e sotme.

Vi ktima është Laureta Sulo 44-vjeçe, ndërsa autori është Lavdosh Sulo 56-vjeç. Ngja rja ka ndodhur brenda banesës, ku çifti kishte edhe një servis dhe ku punonin të dy. Shqiptarja.com siguron fotot e vik.timës e të autorit dhe pamjet nga banesa ku ndodhi kr imi.Klikoo re/klam shiko videon.

SHO,KUESE: Ç mendet Plaku Në Emision: I Drejtohet Iva Alikos, T’kisha Rre h 3 Her, E Masanej…(Video)

Në emisionin kojshia show, gjatë këtij muaji ka realizuar nje emision tejet interesant ku si mysafir kishte një plak

dhe Iva Aliko. Por gjatë emisionit e kan pyetur plakun çfar do kishe vepruar nëse gruaja nuk te ndëgjon, ai ka thënë se do e kisha rra hur, dhe prej aty filloi mos marrveshja mes plakut dhe Iva Alikos, ku plaku çm endet dhe i drejtohet asaj me këto fjalë Të kisha rra hur 3 her e masanej të…Klikoo re/klam shiko ideon.

I biri feston ditëlindjen, Ardit Gjebrea shpreh mallin me DEDIKIMIN prekës: Sikur të kalonim bashkë… (Video)

Sot për producentin Ardit Gjebrea është një ditë e veçantë. Djali i tij feston ditëlindjen e 29.

Edhe pse Joni ndodhet shumë larg shtëpisë dhe familjes, urimet për të nuk kanë munguar.

Ka qenë vetë Arditi, ai i cili ka uruar të birin në ‘Instagram’, me një foto ku shfaqen të dy shtype rekl,am dhe shiko vide,on